Zachovajme si zdravy rozum

Ďuri Feri | Kým mlčíš, stále si za filozofa

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
duriferi
veľa možností rozhodnúť sa
 
sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 14.4.2021 23:38

Furt lepsie ako ich drzat na sklade ako napr. v Nemecku 4miliony vakcin).


Jojojo
Jojojo | 15.4.2021 10:08

Alebo u nás 200 tis. v Šarišských Michaľanoch...


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 15.4.2021 10:24

Lenze o tych v michalanoch nevieme ani len to, ci su jedno, troj alebo 5-davkove


Jojojo
Jojojo | 15.4.2021 11:42

Problém zistiť pred tým, ako sa spustí hystéria?
Na čo toto bolo dobré - nepoňimaju.


Xytrolin
Xytrolin | 15.4.2021 14:00

Problém zistiť, či je to vlastne v tých škatuliach vakcína :)


Jojojo
Jojojo | 15.4.2021 14:09

Každý na Slovensku od prvého dňa vie, že je to v prvom rade hybridná zbraň.


Xytrolin
Xytrolin | 15.4.2021 14:15

@Jojojo: definuj prvý deň...


Jojojo
Jojojo | 15.4.2021 14:21

Kampaň začala už keď Rusáci prvýkrát oznámili, že čosi vyvinuli. A naplno to povedal americký podržtaška Korčok, keď odstupoval.
https://brankof.blog.pravda.sk/2021/04/11/sukl-verzus-sputnik-v/


Xytrolin
Xytrolin | 16.4.2021 15:17

@Jojojo: Ty si Fabryho hovorca? Čiže keď minister ZV nehovorí to čo chce Fabry, tak je podržtaška USA? Radšej chceme za ministra ruského podržtašku, napr. Danka? Čiže látka, vydávaná za vakcínu, ktorej ale skutočnú účinnosť ešte nikto nezávisle neoveril - lebo vakcinovanie nerovná sa zistenie skutočnej účinnosti - ale používa sa na všakovaké výnimky a úhybné manévry jednotlivých ministrov zdravotníctva (to je otázne, či by sa tak mali ešte naďalej nazývať), látka, ktorá bola prvá ohlásená ako vakcína proti covidu, ale doteraz nemá dokončený proces schválenia na 500 mil solventnom EU trhu? To je výrobca tak blbý, že sa nahlási do procesu, a potom nedá podklady a zároveň predáva do krajín, ktoré majú či už hlboko do vrecka alebo rovno pochybné korupčné riadenie všetkého v štáte? To akoby firme nešlo o návratnosť investície do vývoja, ale práve o vnútropolitické rozleptávanie krajín a ich ovplyvňovanie? Lebo jasné, že keď politickému skrachovancovi Matovičovi po jeho chybách začalo v súvislosti s pandémiou tiecť do bot, tak sa chytí na udičku Sputnika? Snáď si nemyslíš, že mu išlo o lepšie vakcinovanie, keď zbabral objednanie overených vakcín, a potrebuje poladiť voličské percentíčka. A keď aj to zle vypálilo, tak jednoducho začína hľadať nepriateľov všade naokolo. A v Rusku si tak môžu akurát urobiť kýbel pukancov a kochať sa, ako im to ide...


Jojojo
Jojojo | 16.4.2021 15:24

Áno, od Blahu som prešiel k Fábrymu, no a čo má byť?


Xytrolin
Xytrolin | 16.4.2021 15:30

@Jojojo: zopakujem to znova, ak si niečo objednáš a príde Ti iný tovar, tak jasne, že tovar reklamuješ. Keď ale ide o škodu veľkého rozsahu, prípadne môže ísť o verejné ohrozenie, tak treba tovar zaistiť a neposielať naspäť dodávateľovi. Toto nie je internetový predaj. A ŠUKL už pred 2 mesiacmi napísal verejné vyhlásenie, kde jasne uviedol, že nebude konať svojvoľne - naopak, až keď bude poverený. 17.2.2021 : https://www.suk...-v?page_id=5543


Jojojo
Jojojo | 16.4.2021 16:06

No vidíš, presne takto má podľa mňa vyzerať korektné vyjadrenie nejakej inštitúcie. A nie zovšeobecňujúce vyjadrenia typu "Sputnik na Slovensku má s ostatnými spoločný len názov", ktoré s gustom preberú americké médiá, aby podkúrili Rusom v čase, keď sa s nimi ešte rokuje a všetko je otvorené.
Tú škodu veľkého rozsahu a ohrozenie preháňaš.


Xytrolin
Xytrolin | 16.4.2021 16:19

@Jojojo: SUKL dal vseobecne zrozumitelne stanovisko preto, lebo je urcene sirokej verejnosti, a tiez preto - a to jasne zaznelo - ze nemoze zverejnit detaily. (Mozno teraz uz aj moze, ked Rusi odstupili od zmluvy, heh). Ak vysledky od nas i udaje z inych krajin ukazuju na rozlicne latky, i odlisne od tej propagovanej v Lancete, tak sa predsa SUKL nemoze tvarit, ze sa nic nedeje, bez ohladu na to, ci nejaky minister si zrovna nieco nezaumienil. Ale nerozumiem tvojmu textu:"A nie zovšeobecňujúce vyjadrenia typu "Sputnik na Slovensku má s ostatnými spoločný len názov", ktoré s gustom preberú americké médiá, aby podkúrili Rusom v čase, keď sa s nimi ešte rokuje a všetko je otvorené." To si nejako pomiesal rozne situacie a dokonca v case posunute... Co sa tyka skody velkeho rozsahu a ohrozenie neprehanam, pozri si trestny zakonnik. 40 mil USD za 2 mil davok (aj ked nie kompletne zaplatenych) je skoda velkeho rozsahu, sa odvija od 266€, a teraz citujem: Škodou veľkého rozsahu sa rozumie suma dosahujúca najmenej päťstonásobok takej sumy." Verejné ohrozenie zdravia: "ze) ohrozenie verejného zdravia je nepredvídané a nekontrolované ohrozenie verejného zdravia chemickými, biologickými alebo fyzikálnymi faktormi vrátane takého ohrozenia verejného zdravia, ktoré má medzinárodný dosah,". Nemas za co!


Jojojo
Jojojo | 16.4.2021 16:50

Tak to naozaj nemám za čo. Z akého prsta si vycucal, že ten náš Sputnik je ohrozením verejného zdravia, alebo že bola jeho dovozom spôsobená škoda veľkého rozsahu?
ŠUKL sa nemusí tváriť ja nič ja muzikant, ale konečná zodpovednosť bude aj tak na ministrovi, takže sabotovať politické vyjednávanie považujem za... hmmm, povedzme že mimo pracovnej náplne ŠUKLu.
Čomu presne nerozumieš na tom, že vyjadrenie "Sputnik na Slovensku má s ostatnými spoločný len názov" je zovšeobecňujúce, že sa ho bleskovo chytili médiá pod americkým vplyvom, resp. nimi vlastnené, ktoré z toho vyrobili kauzu? Možno to bola len nejaká nešťastná formulácia názoru p. Baťovej pred novinárom z denníka N, neviem... Možno jej krivdím, no pri tej hustote zahraničím platených aktivistov, hujerov a dobrodruhov v štátnej správe už veľmi neverím na náhody. V tomto prípade verím skôr Matovičovi, napriek forme, akou to podal.

Ale teší ma, že asi tá pandémia nebude až tak zlá, ako do nás tie isté médiá hučia už rok, geopolitika je zjavne stále dôležitejšia.


Xytrolin
Xytrolin | 16.4.2021 19:47

@Jojojo:A aktuálne, aha, ako na zavolanie: https://www.akt...ut-do-politiky/
A týmto považujem všetko sa vysvetlené! Kto chce pochopiť, tak tomu jasne porozumie. Mám pocit, že netrpíš inteligenčnou nedostatočnosťou...


Jojojo
Jojojo | 16.4.2021 20:19

Asi trpím... Ono to má dve roviny; odbornú a politickú. Nezachytil som, že by niekto požadoval, aby ŠUKL menil svoje odborné stanovisko. Ale mal by sa zdržať zjdenodušených vyhlásení, ktoré potom niekto zneužíva na poškodzovanie výrobcu a geopolitické hry. Tým dupľom, ak od toho výrobcu niečo chceme a čakáme ústretovosť. Jasnejšie to už napísať neviem.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 16.4.2021 23:48

Hahaha, vyrobca robi vsetko preto aby mohol hrat geopoliticke hry. A igor sa pridal na nespravnu stranu.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader